Purpose Economy – Wat is jouw ‘purpose’?

Handel gaat voor het meisje, of in dit geval voor de column, maar soms kruipt het bloed ofwel de inspiratie waar het niet gaan kan. Want een overvolle projectenportefeuille brengt ook zo zijn voordelen met zich mee. Nieuwe ervaringen, opgedane kennis en mooie resultaten die leiden tot inspiratie.

Inspiratie om te delen

Inspiratie vanuit drukte en hectiek ontstaan. De dynamiek door de digitalisering is zeker ook in het marketinglandschap terug te vinden. Met de dag wel te verstaan, bepaalt steeds meer de eindgebruiker het spel van de markt. Dus als doorgewinterde marketeer pas je de spelregels hierop aan en laat je jezelf inspireren door de dynamiek.

Zo is de marketingmix geëvolueerd van de 4 P’s naar 7 P’s vervolgens de 4 C’s tot de hedendaagse nieuwe 4 P’s. En de wijze waarop je communiceert met de markt doorloopt een gelijke transformatie van ‘Product Telling’ naar ‘Story Telling’ tot ‘Story Doing’. En nog meer dan voorheen grijpen communicatie en marketing in elkaar. Want ‘Story Doing’ beïnvloedt niet alleen de wijze van communiceren, maar zeker ook de marketingmix. Waarbij de grootste verandering is, dat de markt bepaalt!

De markt bepaalt!

Het mooie ervan is dat niet langer het product of het gewenste imago regeert, maar het doel en dus de behoefte van de markt. Vanuit passie probleemoplossend kijken naar de markt wint het van de financiële doelstellingen of de jacht naar status.

Inspirerend dat de transparantie die de digitale ontwikkelingen met zich mee hebben gebracht kansen bieden aan nieuwe ondernemers, initiatieven en samenwerkingen ingegeven door de markt zelf.

Dat co-creatie en doelgerichte passie en ambitie hebben de overhand met innovatieve initiatieven als resultaat. Want de markt kijkt niet langer naar sec producten of diensten, een bedrijf of merk, maar kijkt vooral naar welk doel het dient. Wat betekent het bedrijf of merk voor mij? Wat dragen zij bij aan de samenleving? Voegt het iets toe aan mijn leven? Persoonlijke en maatschappelijke drijfveren worden steeds belangrijker in de breedste zin van het woord. Waarbij men verwacht de bedrijven en merken ‘daad bij het woord voegen’.

4 nieuwe P’s[1] – Purpose Economy

Purpose

Doel van het bedrijf of merk, oftewel de intrinsieke motivatie, het waarom; ‘Waarom ben je hier, waarom doe je wat je doet?’
Bedrijven en merken dienen iets na te streven vanuit passie met een visie geboren vanuit een missie. En die dient relevant te zijn en toegevoegde waarde te leveren.

Presence

Aanwezigheid en zichtbaarheid onder de gelijkgestemden. Bereik de markt daar waar men ‘met eenzelfde doel’ zich begeeft. De wereld is binnen handbereik, daardoor is het makkelijker om mensen te bereiken ongeacht de locatie en tegelijkertijd moeilijker om degenen te bereiken die relevant zijn. Groot bereik alleen is niet meer afdoende nu de mediaconsumptie van mensen verschoven en versnipperd is. Kwalitatief bereik, toegankelijkheid en transparantie kopen is gewoon te kostbaar geworden. En bovendien verwachten klanten steeds meer van merken. Ze verwachten dat merken toegankelijk en ondersteunend zijn.

Proximity

Big data een resultante van de digitale revolutie, de opkomst van mobiele communicatie en nieuwe technologieën waardoor er meer inzicht is in de markt, klanten en fans. Door de toename van Big Data is men in staat in te spelen op behoeftes van de markt, te werken aan ‘purpose’ en te acteren als ‘partner’ van klanten. Het is de mogelijkheid om de markt, klanten en gebruikers, te bereiken op een meer toegespitste en meer betekenisvolle manier, wanneer en waar ze willen.

Partnerships

Geen merk is groot genoeg om het alleen te doen. Co-creatie en partnerships is het toverwoord. Dat is de wijze om ‘purpose’ te leveren, het creëren van win-winsituaties die leiden tot geloofwaardigheid, innovaties versnellen en communities genereert wat het bereik verbetert en vergroot. Het geheel is immers meer dan de som der delen!

Meer inspiratie opdoen?

Voor meer inspiratie in deze context kun je op https://www.canneslions.com/ mooie voorbeelden zien van marketing cases passend binnen de ‘Purpose Economy’.
________________________________________
[1] Kimberly Kadlec, Worldwide V.P., Global Marketing Group at Johnson & Johnson heeft 4 nieuwe P’s gedefinieerd (bron: Forbes.com).

Wat klanten zeggen over iNA!

Wie kunnen mij beter aanbevelen dan mijn opdrachtgevers en collega’s? Hun woorden onderstrepen de impact en waarde die ik als marketing- en communicatiespecialist lever. Meer reviews van mijn klanten vind je op LinkedIn!

Benieuwd naar nog meer aanbevelingen en wat anderen over mijn werk zeggen? Bekijk dan alle referenties en aanbevelingen op mijn LinkedIn-profiel! 📈💬 Je vindt daar waardevolle inzichten en ervaringen van collega's en klanten die mijn professionaliteit en passie voor mijn vak onderstrepen. Klik snel door en ontdek wat zij te zeggen hebben!

Ina en ik werkten samen bij het openbaar lichaam Bonaire, waar zij de communicatie vanuit de gezaghebber en het bestuurscollege verzorgde. Ina is proactief, zeer toegankelijk, pakt dingen snel en professioneel op en voelt goed de gevoeligheden aan. Ze houdt iedereen in positie. Met haar energieke uitstraling en lach is het heerlijk samenwerken.

Machteld Klaassen Kabinetschef gezaghebber Bonaire

Ina ondersteunde het Oral Healthcare team met het opzetten van een consumenten gedreven media campagne. Mede dankzij haar gedrevenheid hebben we deze campagne in no-time en met de gewenste inhoud live kunnen zetten. Ina is een goede teamspeler die het einddoel in zicht houdt. Op naar volgende succesvolle projecten!

Laura van der Laan Product Marketing Director at Philips Domestic Appliances

Ina heeft een frisse kijk op communicatie, die bovendien succesvol is geweest. Denkt actief mee en is een prettige samenwerkingspartner.

Alex Reinders Verenigingsprofessional & Jurist | VAN branche organisatie Kansspelindustrie

Ina is in staat om in korte tijd de vinger op de zere plek te leggen en snel, doortastend en goed de veranderingen door te voeren die noodzakelijk zijn. Ze heeft met het opzetten van haar bedrijf een weg in geslagen, die perfect bij haar kwaliteiten past. Ze is een fantastische interim manager en zeer deskundige marketeer.

Geertje Jacobs Directeur | EKWC | Noord-Brabants Museum | TextielMuseum

Ina was de bedenker en de inspirator bij het project “de Participatieprijs” van Baanbrekers. Ik heb in dit project nauw met haar samengewerkt. Ina heeft zich ingezet als verbinder en heeft laten zien dat ze naast een creatieve geest ook het vermogen heeft om mensen van alle niveaus te motiveren en te activeren. Haar goede kennis van de regionale arbeidsmarkt en haar affiniteit met de sociale sector maakte het tot een succesvol project wat door Baanbrekers is doorgezet!

Suzan Hamers HR & Management Assistent | Baanbrekers – WML Facilitair

Voor hands-on en resultaatgerichte marketing coaching is Ina de aangewezen persoon. Ze heeft twee succesvolle opdrachten uitgevoerd waar ik zelf ook betrokken was en kan dus uit eigen ervaring zeggen dat het prettig werken is met Ina.

Thijs Torreman Manager onderwijs | Avans+

Samenwerken met Ina is een verademing. Ze is gedreven, deskundig en grondig. Houdt van een geintje, maar is inhoudelijk zeer professioneel. Op marketing gebied staat ze haar mannetje en kan eveneens goed netwerken. Ina bedankt!

Koen Paquay Agile Marketeer SDP® | Mark@ing | Chief Operational Officer (COO) - Owner Sterk Merkregisseurs

Werken met Ina? Ik gun het iedereen! Wat een vakvrouw! Snel, accuraat, creatief en boven alles een geweldige collega om mee samen te werken. De veelzijdigheid en betrouwbaarheid, zeker ook in het nakomen van afspraken, hebben indruk op mij gemaakt! Ik kijk uit naar de kans op hernieuwde samenwerking! Ik gun het iedereen!

Garmt Kolhorn Interim manager en bestuurlijke betrekkingen Publiek Domein, Gemeentesecretaris, Directeur, Bestuurder en toezichthouder maatschappelijke organisaties

“Ina heeft de interim-opdracht op de afdeling marketing en media erg professioneel ingevuld. Je merkt aan alles dat zij ervaren is in interim-opdrachten én daardoor vanaf dag 1 haar 'mannetje' staat. Ina 'get's the job done' en is bovendien een aangename collega in de omgang.”

Guus Pennings Head of Marketing & Media PSV

“Vanuit veel vakkennis, een resultaatgerichte instelling en uitstekend gevoel voor ‘quick wins’ die op korte én lange termijn het verschil maken levert Ina een belangrijke bijdrage. Zij heeft het fundament gelegd, zowel inhoudelijk als in structuur en samenwerking met collega's en stakeholders. Zij gebruikt haar kennis en netwerk, laat deze samenkomen en weet uitstekend marketing als accelerator te laten werken met sales.

Purdy ten Buren Global Senior Business Development Manager | Philips

Tevreden klanten